7 Temmuz 2010

Oradan,buradan...
Bir partinin ayakta kalması ve yaşamasının dayanağı siyasi ideallerinin güçlü olmasıdır, ama gelin görün ki bizim ülkemizde siyasi menfaatler her zaman ideallerden ön plandadır, bundan dolayı her biri köksüz, kemiksiz bir yapıda sallanıp duruyor kendilerini yok ettikleri gibi koca bir ülkenin de temellerini çürütüyorlar.

İktidardakilerin durumuna bakacak olursak siyasi menfaatleri ön planda olan toplama bir parti görüntüsünün dışında koca bir hiç olduğudur, onları kullanan dış güçler ve içerideki suni destekçileri zaten içi fare dolu olan gemiyi ilk terk edeceklerdir, büyük çöküş başladı ve kendilerini kurtaracak hukuki ve siyasi manevralar içinde olmayacak işlere bulaşıyorlar çaresizlikten.

Ancak halkın tahrip edilmemiş yapısı kalmadı, etnik yapılarımız pazara çıktı, hainler baş tacı edildi, hırsızlık ve yolsuzluk yasal hale getirildi, müritlik yapısı içerisinde evinize kapıcı bile yapmayacağınız adamlar en hayati makamları işgal ediyorlar, en tepedeki koltuklara bakın hele, zimmetçiler, kalpazanlar, naylon faturacılar cirit atıyor.

Bir ülkenin özel yetkilerle donatılmış savcısı neden CİA ajanlarıyla haşır neşir olur, yemek yer, yüzmeye gider? direktif almak için mi acaba? yoksa servis edilen belgeleri işleme koymak için mi? buralardan defalarca yazdım emniyet genel müdürlüğü bünyesinde 35 üst düzey CİA ajanının ne işi var? kimin bilgisi dahilinde oturuyorlar orada, İçişleri bakanının benim haberim yok dediğine göre kimin haberi var acaba, yada şöyle sormalıyım Ya bu ülkeyi gerçekte kim yönetiyor???

Kim ne derse desin bana anlatamaz, Amerika istihbaratı pkk ya verdiği bilgileri Türkiye hükümetine vermiyor asıl BBG evi gibi izlenen askerimizin ve güvenlik güçlerimizin hareketleridir, bizim her şeyi kendilerinin bildiğini sanan yöneticilerimiz nedense ağlama duvarı olarak  yine sam amcasını seçmektedir ve onlardan yardım dilenmektedir, bu ne yaman bir çelişkidir.

Elimizde kalan son bir iki bankamızda Suudi arabistan'a satılıyor ve son rötuşları yapılmaktadır, öyle ki adamlar istanbul boğazının en görkemli mekanlarında büyük kutlamaları organize etmekle meşguller, Sağlıktan gayrimenkule, gıdadan turizme birçok alanda yurdumuzu talan eden araplar Türk çiftçisinin ve esnafının bu bankalara olan borçları ve ipoteklerini de hakimiyetleri altına alacaklardır, nedense bu anlaşmalar kamuoyundan sır gibi saklanmaktadır.

Milli eğitim bakanlığına bağlı eğitim kurumlarımız yine sır gibi bir çalışma içerisinde, eğitim sistemimizin içini boşaltan bu zihniyet Anne ve Babaları dershane zulmü ile ezmekte yeni nesil geçlerimizi ağır bir travma içerisinde bırakmaktadır, bir araştırın bakalım Türk düşmanı Şeyh sait'in torunları ve müritleri Milli eğitimin hangi üst düzey makamlarında oturuyor.

Her zaman söylüyorum bu ülkenin temel direği kadınlarımızdır, Allahınızı severseniz ben bilmem kocam bilir zihniyetinden kurtulun ve özgür iradenizi kullanın, doğurdunuz çocuklarınızın geleceğini korumak sizin göreviniz değil mi, dedikodudan hurafelerden kurtulup gerçeği görme zamanınız geldi de geçiyor, yarın dövünmenizin kime ne faydası olacak, bir tek oyunuz bile bu ülkenin kaderini değiştirecek güçtedir, size layık gördükleri hayatı değil, sizler layık olduğunuz hayatı istemelisiniz ve almalısınız, eteğinizin altına saklanıp siyaset yapan yüreksizlere verin cevabınızı.

Bir sözümde yandaş medyaya, Yandaşlık son zamanlarda öyle bir rezil ve iğrenç hal aldı ki, İktidara ve cemaate yaranmak isteyen, yazar, çizer, gazeteci, televizyoncu ve akademisyen tayfası adeta kendi kendilerine  ihanet ederek, ürettikleri eserleri hiç'e sayarak, akıllarına ve onurlarına inat, halkın gözünün içine bakarak geçmişi ve bugünü çarpıtmaktadırlar. Yani, yandaşlar tarihi ve günceli tahrif ederek kendilerine parlak bir gelecek hazırlamanın hesaplarını yapmaktadırlar, ABD’nin eski Türkiye Büyükelçisi Eric Edelman'ın akp li siyasilerin getirdiği darbe belgelerinin hepsi sahteydi açıklamasını neden yazmazsınız, adam hepinizin ipliğini pazara çıkardı neden sesiniz çıkmaz oldu, demek ki alnında etiketle gezmek  böyle oluyor kalemini satan kişiliksiz reziller, size hiç acımıyorum, acıdığım böylesi bir rezil mirası bırakacağınız çocuklarınızdır, yazık onlara , çok yazık, böylesi onursuz bir mirası kucaklarında bulacakları için...

Tufan genç

8 yorum:

 1. Pervasız gibi görünen ama doğruları son derece dürüstçe gözler önüğme seren ve insanları aydıunlatan yazılarını göğsüm kabararak okuyorum her seferinde sevgili Tufan..

  Bir eğitimci olarak sana tüm ülkenin öğretmenleri adına teşekkür ediyorum..

  Bir anne olarak, gelecek nesillerin savaşını veren düşüncelerin için sana tüm analar adına da teşekkür ediyorum..

  Ve, bir Türk kadını olarak, Onurlu bir Cumhuriyet kadını olarak sana teşekkür ediyorum sevgili Tufan..
  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 2. o kadar çok konuya değinmişsinki tufan abi
  bize söyleyecek söz bırakmamışsın

  YanıtlaSil
 3. Sevgili ali ekber,senin gibi engin yüreğe sahip bir kardeşimin söyleyecek her zaman bir şeyleri vardır,yazdığın her bir şiirin uzun yıllar hafızalardan silinmeyeceğini bilenlerdenim,aklımızın erdiğince,gücümüzün yettiğince inandığımız doğruları yazacağız,beraberce birlikde.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili hocam,bu onur verici,gurur verici sözleriniz için çok teşekkür ederim,inandığım doğruları hiç eğip bükmeden paylaşmaya çalışıyorum,bir kişiyi bile uyandırmak bu ülkenin kazancıdır diye düşünüyorum.

  Saygılar.

  YanıtlaSil
 5. SEVGİLİ ARKADAŞIM SENİ YÜREKTEN KUTLUYORUM BUNA "TAŞI GEDİĞİNE KYMAK" DERLER FAZLA SÖZE HACET YOK SEVGİLER

  YanıtlaSil
 6. Teşekkür ediyorum sevgili arkadaşım,dediğin gibi olsun.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Mirac Kandilinizi kutluyor, tüm dileklerinizin kabul olmasını diliyor, bu gece hürmetine insanlığın, dostluğun, sevginin, barışın ve kardeşliğin yücelmesine vesile olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum...

  YanıtlaSil
 8. Teşekkür ediyorum sevgili Orhan hocam,tüm dileklerinize katılıyor ve sizinde kandilinizi kutluyorum.

  Saygılar.

  YanıtlaSil